archeologienota

Vooronderzoek Pelt Slagmolenstraat

ID: 34676   URI: https://id.erfgoed.net/archeologie/archeologienotas/34676

Voorwaarden bij de beslissing

Voor het landschappelijk booronderzoek gebruikt de erkend archeoloog het criterium van een goede bodembewaring waarbij de uitvoerder bij het aantreffen van een deel van de B-horizont moet overschakelen naar een verkennend archeologisch booronderzoek. Bij natte gronden in valleien is er niet altijd een B-horizont tot stand gekomen. De uitvoerder zal via de aanleg van boortransecten dwars op de vallei bekijken of er goede leefomstandigheden waren in de prehistorie (bv. stilstandfases in de sedimentatie of de aanwezigheid van een begraven zandige opduiking in de vallei). 

Om de bodemopbouw goed te kunnen bestuderen tijdens het proefsleuvenonderzoek zullen de proefsleuven dwars op de vallei aangelegd worden.

Downloads

Alle bestanden downloaden

Programma van maatregelen
Bestand: PM Pelt-Slagmolenstraat_v001.pdf
Auteur(s): BOUCKAERT Kevin, CLAESEN Jan, GEELEN Niels, VERSTREKEN Stien, WIJNS Dimitri

Verslag van resultaten
Bestand: AN Pelt-Slagmolenstraat_v001.pdf
Auteur(s): BOUCKAERT Kevin, CLAESEN Jan, GEELEN Niels, VERSTREKEN Stien, WIJNS Dimitri

Meer weten?

Meer informatie over het archeologisch traject kan je terugvinden op onze website.

Disclaimer

Het agentschap Onroerend Erfgoed publiceert deze documenten op basis van het Onroerenderfgoeddecreet en het Onroerenderfgoedbesluit, maar staat in geen geval in en kan niet aansprakelijk gesteld worden voor de juistheid of rechtmatigheid van de inhoud van deze documenten. Bij opmerkingen of vragen over de rechtmatigheid van de inhoud van de dossiers of uw privacy, kan u contact opnemen met informatieveiligheid.oe@vlaanderen.be. Daarnaast vindt u meer informatie in onze privacyverklaring.